Afet Psikolojisiyle İlgili Yararlı Bilgiler
Ayrıntılı bilgiler için 'devamı' yazısına tıklayınız.
Farabi

Farabi Değişim Programı, üniversite ve yüksek teknoloji enstitüleri bünyesinde ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim-öğretim yapan yükseköğretim kurumları arasında öğrenci ve öğretim üyesi değişimine olanak sağlayan yapan ulusal bir programdır. 

Program kapsamında öğrenci veya öğretim üyeleri bir veya iki yarıyıl süresince, kendi kurumlarının dışında bir yükseköğretim kurumunda eğitim ve öğretim faaliyetlerine devam edebilmektedir. Program, değişime katılan öğrenci ve öğretim üyelerinin farklı bir akademik çevrede akademik çalışmalarına, sosyal gelişim süreçlerine ve kariyer planlarına olumlu bir katkı sağlamayı amaçlamaktadır.  Programa katılan öğrencilere YÖK tarafından karşılıksız burs sağlanmaktadır.

Programa katılım için ön şartlar lisans öğrencileri için programın ilk yılını tamamlamış olmak ve genel not ortalaması 2.00/4.00 olmaktır. Yüksek lisans ve doktora öğrencileri ise programın ilk yarıyılını bitirmeleri ve genel not ortalamalarının 2.50/4.00 olması durumunda başvurabilmektedir. Başvurular yılda bir kez (Mart ayında) yapılabilmektedir.

Farabi Değişim Programı kapsamında bölümümüze 2012-2013 öğretim yılında BB, 2013/2014 öğretim yılında ise 3 öğrenci iki yarıyıl süresince kabul edilmiştir. Program kapsamında NN bölüm öğrencimiz ise anlaşma imzalanmış olan üniversitelerde bir/iki yarıyıl boyunca öğrenim görmüştür. 

Üniversitemizin Farabi Değişim Programı çerçevesinde protokol imzalamış olduğu üniversitelerin listesi ve program hakkında daha kapsamlı bilgi //www.farabi.hacettepe.edu.tr  adresinden edinilebilir.