Psikoloji Bölümü 2023-2024 Güz Dönemi Akademik Etkinliği
Akreditasyon Bilgilendirme
Bölümümüz lisans programı TPD-PPAB tarafından 26.01.2026 tarihine kadar akredite edilmiştir.
Mevlana

Mevlana Değişim Programı nedir?

Yükseköğretim Kurumu tarafından hazırlanmış Mevlana Kitapçığı’nda belirtildiği gibi; “Mevlana Değişim Programı, yurtiçinde eğitim veren yükseköğretim kurumları ile yurtdışında eğitim veren yükseköğretim kurumları arasında öğrenci ve öğretim elemanı değişimini mümkün kılan bir programdır.” Bu program ile Yükseköğretim Kurumu’na bağlı olan üniversite bölümleri diledikleri üniversiteler ile ikili protokol imzalayabilirler.

Mevlana Değişim Programı'yla ilgili ayrıntılı bilgi için üniversitemiz koordinatörlük internet sitesini inceleyebilirsiniz.

 

Mevlana Değişim Programı’na kimler katılabilir?

Mevlana Değişim Programı’na Türkiye’deki herhangi bir yükseköğretim kurumunda örgün eğitim görmekte olan lisans ve lisansüstü öğrencileri katılabilirler.

 

Mevlana Değişim Programı ile nerelere gidebilirim?

Bu değişim programı ile öğrencilerimiz Hacettepe Üniversitesi’nin ikili protokol imzaladığı üniversitelere belirtilen dönemler içerisinde eğitim almaya gidebilirler.

MEVLANA DEĞİŞİM PROGRAMI KAPSAMINDA HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ İLE İŞBİRLİĞİ İMZALAMIŞ ÜNİVERSİTELERE AŞAĞIDAKİ BAĞLANTILARDAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

Bölüm öğrencilerimiz Mevlana Değişim Programları ile ilgili Bölüm Mevlana Koordinatörü Arş. Gör. Dr. Hüseyin Nergiz ile iletişime geçebilirler.

 

Bölümümüz öğrencilerinin başvurabileceği kurumlar

Üniversite Lisans öğrencisi Yüksek lisans öğrencisi Doktora öğrencisi Değişim süresi
Bakü Devlet Üniversitesi (Azerbaycan) 1 - - 4 ay
Gence Devlet Üniversitesi (Azerbaycan) 1 - - 4 ay
Georgia Üniversitesi (Gürcistan) 1 - - 4 ay
Malezya Teknoloji Üniversitesi (Malezya) 1 - - 4 ay
Michigan Üniversitesi (A.B.D.)* - 2 2 8 ay
Uluslararası Saraybosna Üniversitesi (Bosna-Hersek) 2 - - 8 ay

*Proje Tabanlı Uluslararası Değişim Programı kapsamında tez aşamasındaki öğrenciler içindir.

 

For Incoming Students

Mevlana Exchange Programme is a programme which aims the exchange of students and academic staff between the Turkish higher education institutions and higher education institutions of other countries. With the regulation published in August 23, 2011 (num: 28034), students and academic staff exchange between Turkish higher education institutions and higher education institutions of other countries has been possible. The programme includes all higher education institutions throughout the world without discriminating between the geographical borders. The higher education institutions of EU countries benefiting from Erasmus programme will not be included in Mevlana Exchange Programme in 2013-2014 academic year.

Students may study abroad for one (minimum) or two (maximum) terms and academic staff may lecture abroad from one week (minimum) to three months (maximum). Accordingly, students and academic staff from any country may benefit from this programme being hosted by Turkish higher education institutions in order to study or lecture.

 

Institutions that students of our department can apply to

University Undergraduate student Graduate student PhD student Exchange time
Bakü State University (Azerbaijan) 1 - - 4 months
Gence State University (Azerbaijan) 1 - - 4 months
Georgia University (Georgia) 1 - - 4 months
Malaysia Technology University (Malaysia) 1 - - 4 months
University of Michigan (U.S.A.)* - 2 2 8 months

*It is for students at the thesis stage within the scope of the Project Based International Exchange Program.